خانه / بهداشت و سلامتی / طب سنتی / چگونه افسردگی را با طب سنتی درمان کنیم؟

چگونه افسردگی را با طب سنتی درمان کنیم؟

نت ناب: افسردگی از بیماری‌های سرد است و اغلب در بانوان دیده میشود. طب اسلامی، روش‌هایی برای درمان افسردگی بیان کرده است. بوییدن گل سرخ ، محمدی و عطرهای گرم و استنشاق دود اسفند، همگی ضد افسردگی هستند و خلط زیادی مغز را از سر خارج می‌کنند و برای کسانی که پرخواب و کم خواب‌اند، مفید میباشند. درمان افسردگی با رعایت نکات زیر :

درمان افسردگی با طب سنتی

گل شمعدانی

استفاده از گل شمعدانی، از روش‌هایی است که گذشتگان برای حفظ نشاط زنان در خانه استفاده می‌کردند. پیشنهاد میکنیم حتما از گلدان های شمعدانی در خانه استفاده کنید تا هم محیط زیباتری داشته باشید، هم از افسردگی دور شوید.

خوراکی ها

خوردن گرمی‌ها و ترک سردی‌ها، ماساژ ملاج سر با روغن بنفشه، خوردن هفت زیتون در صبح و هفت انجیر در شب، خوردن خرما، شربت زعفران و عسل، شربت بهارنارنج، گلاب، ورزش و پیاده روی برای درمان افسردگی بسیار مفید است.

مصرف اسفناج برای افرادی که افسرده هستند، مفید است. شربت ریواس نیز شادی بخش و مفرح است.

بوییدن بالنگ و خوردن انار، دم کرده‌ی برگ توت فرنگی با دارچین، خوردن سیب، روغن زیتون، موز و به، نشاطآور است. دم کرده‌ی نعناع برطرف کننده‌ی افسردگی و خستگی روحی است.

خواب راحت

برای داشتن خوابی راحت و عمیق، میتوانید مقداری پنبه را به گلاب آغشته کنید و هنگام خواب، نزدیک رختخواب خود بگذارید. استشمام گلاب هنگام خواب، آرامشی به انسان می‌دهد که باعث ایجاد خوابی راحت میشود.

شست و شوی سر با سدر، سبب غم زدایی میشود.

دمنوش بادرنجبویه

خوردن بادرنجبویه، رفع کننده‌ی خستگی، آرام بخش اعصاب و نشاط آور است و دمنوش آن بسیار مفید و درمانگر است.

انگور

انگور به خاطر داشتن پتاسیم، مفرح است، چون فسفات‌های زیادی دارد که غذای مغز و سلسله‌ی اعصاب است و کسی که اعصاب قوی داشته باشد، بر غم مسلط میشود. کمبود کلسیم نیز تولید غم میکند و انگوور دارای کلسیم نیز هست.

منبع: giahyab.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =

Powered by moviekillers.com