روانشناسی رنگ زرد

نت ناب: رنگ زرد جزء رنگهای گرم می باشد. این رنگ یک رنگ تحریک کننده و شاد می باشد. این رنگ با عقل و تفکراتانسان مرتبط است. حافظه ، قضاوت و توانایی تصمیم گیری را تقویت می کند و همچنین باعث فهم ایده های جدید می شود. علاوه بر این به نظر می رسد که رنگ زرد باعث کمک درسازمان یافتگی بیشتر افراد و انتخاب یک روش خوشبینانه می شود.

روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد معنا را مشخصمی کند. رنگ زرد خورشید، آسانترین رنگ برای دیدن می باشد. اشخاصی که نسبت به رنگهای دیگر کوررنگی دارند، معمولا می توانند رنگ زرد را ببینند . رنگ زرد مملو ازانرژی خلاقیت و عقلانیت می باشد؛ بنابراین توصیه می شود که همواره از دفترچه یادداشت زرد رنگ استفاده شود.

رنگ زرد سمبل هوش ودانش می باشد. افراد با قدرت تفکر بالا طالب زرد می باشند . نرگس های زرد نمادی ازعشق ناکام می باشد. رنگ روز یکشنبه رنگ زرد طلایی می باشد.

رنگ زرد از یک سو برشادمانی و خوشبختی دلالت دارد و از سوی دیگر بر ترس و فریبکاری . اگر می گویند کسیبه رنگ زرد است یعنی اینکه ترسو می باشد. بنابراین این رنگ یک مفهوم منفی در بعضیاز فرهنگها دارد.

رنگ زرد جهت سوگواریدر مصر به کار برده می شود.هنرمندان قرون وسطی از لباس زرد برای نشان مرگ استفادهمی کردند. هنوز هم رنگ زرد در ژاپن نشانه شجاعت، در هند نشانه تاجر و تجارت و نیزنشانه صلح می باشد.

طی سالیان جنگ ،زنانی که منتظر بازگشت همسرانشان از جنگ بودند از روبانهای زرد به نشانه امیدواریاستفاده می کردند. امروز این روبانهای زرد برای خوشامدگویی به کسی که دوستش دارند در خانه ها به کار برده می شود.

افرادی که تمایل بهپوشیدن لباس زرد دارند ، جالب توجه و تحریک کننده می باشند، آنها به دنبال خوشبختی هستند. رنگ زرد یک انتخاب عالی در تزئین اتاقی که برای فعالیت عقلانی پیش بینی شدهاست می باشد. با این حال استفاده از آن در کنار یک رنگ نظیر آبی مهم است، چونمعیاری از امنیت و آرامش را القا می کند.

هیچ رنگی مثل زردتزئین یا دکوراسیون را روشن نمی کند. زرد قویترین گزینه برای روشنتر کردن اتاق یااتاقهایی که رو به شمال قرار دارند می باشد. این رنگ برا ی آشپزخانه ، اتاق ناهارخوری و اتاقهای روبه شمال مناسب می باشد. ولی برای اتاق خواب مناسب نمی باشد.

رنگ زرد اغلب برایعلامتهای هشداردهنده و وسایل نقلیه اورژانسی به کار برده می شود. در آگهی ها رنگزرد برای مجذوب ساختن چشم به کار می رود، ناشران دفتر راهنمای تلفن مدتها پیش اینپدیده را فهمیده بودند. تاکسی های نیویورک زرد رنگ می باشد.

در ورزش رنگ زردمعانی مختلفی دارد در فوتبال کارت زرد برای اخطار به بازیکن خاطی به کار برده میشود . در دوچرخه سواری پیراهن زرد نمایانگر برتری می باشد .

اگر در زندگی تان به دنبال شفافیت در تصمیم گیری ؛ رهایی از فرسودگی روانی ، دلهره ، حالت عصبی و خستگی؛ حافظه هوشیارتر و مهارتهای تمرکز هستید از رنگ زرد استفاده کنید.

منبع: akairan.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 51 = 59

Powered by moviekillers.com